GYIK-FAQ
1. - A nyelvezet olyan egyszerű...
4. - Már megint egy matekos feladat?!
A honlapod nyelvezete olyan egyszerű, hogy is mondjam, szájbarágós. Illetve maguk a kódok is...
Pontosan! Erről részletesen írok 2 fejezetben:
Az ott leírtakat nem kívánom megismételni, csupán azt, hogy ahol lehetséges, szándékosan kerülöm a terminus technicus használatát és csak később, nagyon óvatosan, szabályozott körülmények között hozom be. Ennek kizárólag pedagógiai-andragógiai okai vannak: a célom az anyag, a folyamat, az algoritmus, tágabb értelemben a szemlélet megértetése, nem pedig szimpla ismertetése. A következő részben olvasható eset -úgy tűnik-, engem igazol.
...Teljesen laikusként beleolvasva honlapodba végre megértettem, hogy csinál egy programozó és munkája során hogyan gondolkodik...
A méltatás további részeit nem idézem, de honlapom köznapi nyelvezete elérte célját, legalábbis ebben az esetben: a laikus érdeklődő közönséget célozza meg, nem a tapasztalt programozókat. Azoknak úgysem kell oktatási anyag.
Kedves László!
Tegnap találtam rá a programozás oktatás honlapra, és nagyon tetszik!!!
Augusztusban kezdtem érdeklődni a Java iránt, azóta foglalkozom vele, de
valamiért csak most akadtam rá erre az oldalra. Nekem, laikusnak nagyon érthető!
Vannak olyan részek, amiket eddig nem értettem meg, de sikerült tisztába tenni a
segítségével.
Ne már! Már megint egy matekos feladat!
Mivel a számítógép nem csinál mást, mint veszettgyorsan számol és dönt, abban bizonyos lehetsz, hogy mindig valamilyen matekos feladatba fogsz futni. Hiszen a számítógép (valójában a programozó) nem tesz mást, mint a valóság adott szeletét számokká (bemeneti adatokká) és műveletekké alakítja át, hogy szintén ugyanilyen jellegű kimeneti adatokat kapjon (Turing-elv).
Az igaz, hogy nem minden feladat tömör matematikai probléma, de aki az utóbbit tudja és érti, az a többivel is gond nélkül el fog boldogulni. Ez fordítva sajnos már nem igaz, sőt: véleményem szerint bár a 2 elvárás nem kapcsolódik annyira szorosan egymáshoz, ám akinek nincs egy egészen alapvető matematikai fogalomtára, az nem lesz képes a programozás megtanulására sem.
Másrészről készülj fel, hogy a programozási felvételi vizsgák legtipikusabb gonoszkodó kérdései közt az egyszerűbb matematikai feladványok implementációi vannak túlsúlyban (Fibonacci-sorozat, Pascal-háromszög, stb.).